Проект

Проект "Паперовий подих"
1 клас. Трудове навчання



Актуальність. Одного сонячного дня, коли птахи насолоджувались легкістю польоту, маленьй хлопчик дивився у небо і мріяв, відчути політ.  Він пообіцяв собі будь-яким способом досягти омріяної мети. Все почалося з клаптику паперу, з якого народився папервий літачок.


Анотація. Проект з трудового навчання для учнів 1-го класу з теми: "Папір. Види і властивості паперу. Згинання і складання паперу." Під час вивчення теми діти беруть участь в проекті “Паперовий подих”. В ході проекту діти мають виготовити паперовий літачок і прийняти участь у змаганнях “Найкращий літачок”. Для цього вони ознайомлюються з видами та призначенням паперу, здійснюють дослідження різних видів паперу. Проект передбачає участь батьків для допомоги дітям у використанні веб-ресурсів.
Вид проекту за домінуючою діяльністю. Творчий.


Ключове питання. Як летить літачок?
Мета проекту.Створювати умови для формування  компетентностей: вміння характеризувати властивості паперу, вміння розпізнавати види паперу.Викликати позитивні емоціївід красита естетики виробу з паперу. Залучати батьків до сумісного вирішення проектних завдань. Сприяти розвитку індивідуальних творчих здібностей, інтересу учнів до знань, вміння застосовувати набуті навички на практиці, вміння співпрацювати, вміння презентувати творче завдання. Виховувати ціннісне ставлення до краси навколишнього світу, до рідного краю, естетичнуу культуру, віру в свої можливості.


Очікувані результати.
1. Уміння використовувати комп’ютер, науково-пізнавальну літературу для пошуку і обробки інформації.
2. Розвиток активної, успішної, творчої особистості.
3. Розвиток творчості учнів.

Навчальні предмети.
Українська мова. Комунікативні здібності.
Трудове навчання. Вироби літачків своїми руками.
Образотворче мистецтво. Малюнок літачка на папері формату А3
Тривалість: середньої тривалості.
Керівник проекту. Вчитель початкових класів Марія Володимирівна Береза
Учасники. Батьки, учні.
Форма проведення захисту: усний журнал.
Кінцевий продукт: Виставка паперових літачків "Паперовий подих"
Обладнання: папір, фотоматеріали, мультимедійні засоби, навчальне відео «Як виготовити літачок»
Етапи навчального проекту
Перший етап: Діти разом з батьками отримують доступ до блогу в якому вчитель представляє завдання для проекту, додаткові ресурси, та розробляє шаблон представлення результатів групового дослідження. В ході виконання першого завдання з пошуку інформації про літаки діти разом з батьками можуть використовувати допоміжні ресурси блогу. Перед роботою на уроці діти за допомогою батьків можуть пройти опитувальник який розміщено в блозі та переглянути навчальне відео "Як виготовити паперовий літачок?".

Другий етап: На уроці вчитель працюючи з презентацією повідомляє питання: Чи може папір бути живим? Вчитель розподіляє учнів на групи та дає завдання кожній групі:
Інженери: Знайти різнівиди конструкцій паперового літачка та вибрати найкращу;
Художники: Намалювати літачок на папері А3;
Дослідники: Дослідити, з якого паперу можна виготовити літачок;
Продюсери: За допомогою батьків зняти відеоролик "Як летить літачок".
За відповідних умов може відбуватися відеофіксація дослідження з подальшим розміщенням у блозі проекту. 

Третій етап: Після виконання дослідження властивостей паперу (робота в групах) діти за допомогою батьків виконують дослідження. Також вдома діти ознайомлюються з різними способами виготовлення паперових літаків використовуючи разом з батьками ресурси представлені у блозі.

Заключний етап: Діти приносять на урок матеріали для звіту виконання завдань. Виготовивши літаки діти приймають участь у змаганнях паперових літачків. Переможцем конкурсу стає кожна дитина отримавши нагороди в різних номінаціях (наприклад: найдовший політ, найшвидший зліт, найдальший політ, розмах крил, тощо.). Після виконання проекту можна організувати виставку дитячих паперових літачків "Паперовий подих". Фото і відеофіксація цих змагань може бути представлена у блозі проекту.






x

Немає коментарів:

Дописати коментар